OUTLET
Nivea kasvosaippua 75g Magic Bar Refreshing
5,00 €
66,67 €/kgTuotteen 30 päivän alin hinta 2,50 € *
Tuotetta ei saatavilla verkkokaupasta
* 30 päivän alin hinta ei pidä sisällään Plussa-, nippu- tai settitarjouksia.
NIVEA MagicBAR Refreshing Cleansing Bar -kasvosaippua on raikastava kasvosaippua, joka puhdistaa ihon hellävaraisesti. Vegaaninen koostumus on suunniteltu puhdistavaksi ja hoitavaksi samalla, kun se on ihanteellinen ihon pH-arvolle ja raikastaa sekä ravitsee ihoa. Mustikkainen kasvosaippua sisältää manteliöljyä ja mustikkauutetta ja sopii täydellisesti kaikille ihotyypeille. Se sisältää 99% luonnollisia ainesosia, ja se on pakattu 100% muovittomaan pakkaukseen, joka on kestävän kehityksen mukainen ja ympäristöystävällinen. NIVEA MagicBAR -kasvosaippuat ovat NIVEAn ensimmäinen tuotesarja, joka on saanut Ecocert Cosmos Natural -luonnonkosmetiikkasertifikaatin. Dermatologisesti testattu. Kokonaan kierrätettävä paperipakkaus.
NIVEAN kasvosaippuat sisältävät rauhoittavia, hellävaraisia ainesosia, kuten kasvoöljyjä, tärkeitä vitamiineja ja hivenaineita. Puhdistavatkin ainesosat ovat hellävaraisia, samoin vaikuttavat ainesosat, joten jokaiselle ihotyypille löytyy sopiva vaihtoehto. Täydellinen, muoviton vaihtoehto puhdistustuotteelle.
Kolme hyvää syytä valita NIVEAN kasvosaippua:
1. Hyvin vähän pakkausmateriaalia -> Parempi ympäristölle
2. Kasvosaippua on riittoisampi kuin nestemäiset tuotteet -> Säästät rahaa
3. Sisältää 99% luonnosta peräisin olevia ainesosia -> Luonnollisempi koostumus
Lasku
Svean laskun avulla voit tutustua tuotteeseen jo ennen ostosten maksamista, ilman korotonta maksuaikaa. Svea lasku mahdollinen yli 5€ tilauksiin.
Erämaksu
Erämaksulaskurin avulla voit katsoa miten maksun voi helposti jakaa pienempiin eriin ja pidemmälle ajalle.
- EAN4005900835611
- BrändiNIVEA
- INCISodium Coco-Sulfate,Distarch Phosphate,Palmitic Acid,Stearic Acid,Cetearyl Alcohol,Aqua,Citric Acid,Sodium Lauroyl Glutamate,Betaine,Prunus Amygdalus Dulcis Oil,Vaccinium Myrtillus Fruit Extract,Tocopherol,Ascorbyl Palmitate,Glycerin,Coco-Glucoside,Cocamidopropyl Betaine,Glyceryl Oleate,Hydrogenated Palm Glycerides Citrate,Lecithin,Sodium Sulfate,Sorbic Acid,Sodium Hydroxide,Sodium Chloride,Sodium Citrate,Potassium Sorbate,Geraniol,Parfum,CI 77891,CI 77007
Maahantuoja
Beiersdorf OyPL 91 20101 Turku024103200